Dziwne czerwone oko

Dzień dobry! Ostatnio pisałam, gdy miałam problem z czerwonymi oczami. Otóż byłam u okulistki i ona przepisała mi krople do oczu s**** , które miałam brać przez tydzień. Jutro biorę je ostatni dzień. Mam taki problem, że gdy wstaję rano i otwieram oczy, to moje lewe oko jest czerwone i gdy odczekam 2 min, staje się już normalne. Co może być tego przyczyną? Noszę soczewki i nie mam żadnych problemów z nimi, okulista też tak mówi.

KOBIETA ponad rok temu

Aleksandra Katarzyńska

Szanowna Pani,

Nie jest możliwe udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na Pani pytanie, bez bezpośredniego badania lekarskiego. Najbardziej prawdopodobną przyczyną wydaje się reakcja alergiczna bądź podrażnieniowa, zwłaszcza w sytuacji, w której objawy występują jednostronnie.

Rozumiem, że lekarz okulista przepisał Pani krople o działaniu łagodzącym, aby zmniejszyć dolegliwości. Być może tygodniowa kuracja jest niewystarczająca i warto byłoby ją kontynuować lub dołączyć lek o działaniu przeciwzapalnym.