Dziwne czerwone plamy na penisie

Witam. Mam 14 lat i bardzo martwią mnie czerwone plamki/krostki na moim penisie. Nie bolą, nie swędzą, po prostu są. Nie mam pojęcia, czy to coś poważnego, czy nie, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc. PSJeżeli potrzebne będą zdjęcia, mogę dodać.

14 LAT ponad rok temu

Witam!

Żeby jednoznacznie określić, czy opisane zmiany są pochodzenia chorobowego, czy też nie, należałoby udać się do dermatologa (nie trzeba skierowania)... Czy plamy pojawiły się dopiero niedawno, czy były, odkąd Pan pamięta? Czy wiąże Pan pojawienie się zmian ze stosunkiem płciowym odbytym bez prezerwatywy, z nowo poznaną lub przypadkowa osobą (jest Pan młodym człowiekiem, ale wiem, że czasami młodzież w Pana wieku ma już za sobą inicjację seksualną)? Jeśli tak, to należy udać się do wenerologa (nie trzeba skierowania). Jeśli zmiany utrzymują się długo - kilka lat, to jest małe prawdopodobieństwo, że są wynikiem np. infekcji. Czasami pacjenci niepokoją się rzeczami, które tak naprawdę są naturalne - np. gruczoły znajdujące się wokół żołędzi postrzegane są jako krostki.

Pozdrawiam!