Dziwne dolegliwości ze strony prawej nogi

Witam. Jakiś czas temu borykałam się z dziwnymi dolegliwościami ze strony prawej nogi: ucisk, kłucia w różnych miejscach. Neurolog przepisała mi Neurovit w dawce 2 tabl dziennie przez 3 tyg. Daje to jakieś 400 mg wit B6 dziennie. Moja waga to 45 kg. Podczas stosowania leku zauważyłam mrowienie w prawej stopie, uczucie zimna w niej. Myślałam że to kolejne objawy. Nie biorę neurovitu od 1,5 miesiaca, dolegliwości nogi nie zniknęły, ale czasem dalej mrowi stopa do tego uczucia kłucia pojawiły się w drugiej nodze. Czy mogą to być objawy nadmiaru wit B6? Czy są one nieodwracalne?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Witaminę B6 bardzo trudno przedawkować ponieważ jest ona wydalana z moczem i nie kumuluje się w organizmie. Radziłbym ponowna konsultację z neurologiem. Pozdrawiam.