Dziwne krwawienie - czy to mogło być poronienie?

Witam,
nie stosujemy z mężem żadnej metody antykoncepcyjnej, nasza metoda to stosunek przerywany. W zeszłym tygodniu od rana męczyły mnie mdłości i wymioty, nie mogłam nic jeść, a po kawie to się nasilało.
Wieczorem się poprawiło, pomyślałam że to zatrucie pokarmowe. Nie robiłam testu bo miesiączka mi się nie spóźniała wręcz miała dopiero przyjść. Trzy dni przed terminem dostałam okres, a dziś w drugim dniu nasilił się on i wypłynęło, że mnie coś w kształcie wątroby, nigdy mi to się nie zdarzało podczas miesiączki. Od godziny 11 zmieniłam już sześć podpasek i jestem osłabiona, a przed tym zdarzeniem jak podniosłam ręce do góry zakuło mnie w dole brzucha i nie mogłam podnosić rąk.
Proszę o radę, pytam ponieważ jest sobota i do ginekologa nie mogę się udać.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcyjną o wysokiej skuteczności, dlatego niewykluczone, że doszło do zapłodnienia. W przypadku poczęcia i wczesnego poronienia spodziewalibyśmy się raczej krwawienia w terminie nieco późniejszym niż spodziewana miesiączka, a nie przed tym terminem, ale nie ma tu ścisłej reguły. "Wątrobowy" kawałek, który Pani zaobserwowała w krwistej wydzielinie z pochwy, to zapewne skrzep krwi. Radzę wykonać test ciążowy. Wynik pozytywny wskazywał będzie z dużym prawdopodobieństwem na wczesną ciąże lub jej poronienie, wynik negatywny natomiast oznaczać będzie, że najpewniej tym razem miesiączka jest po prostu obfitsza niż zwykle.
Pozdrawiam serdecznie!