Dziwne krwawienie ze skrzepami po ciąży

Witam. Ponad miesiąc temu (19 styczeń), urodziłam dzidziusia. 11 lutego dostałam normalny okres (połóg się skończył tydzień wcześniej), który trwał 7 dni. Jednak wczoraj znów zaczęłam krwawić, pojawiły się skrzepy krwi. Czym mogą być one spowodowane? Nie odczuwam żadnych bóli w okolicy podbrzusza, jedynie na 2 dni przed tą "dziwną miesiączką" wystąpiło swędzenie w okolicach intymnych. Dodam jeszcze, że nie karmię dzidziusia piersią (laktacja została wstrzymana sztucznie). Pozdrawiam.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Krwawienie 11 lutego nie było normalnym okresem, było na to za wcześnie. Połóg nie zawsze ma ciągły przebieg, mogą występować przerwy w krwawieniach. Niepokoić może, że tak długo po porodzie nadal występują obfite krwawienia ze skrzepami. Hormonalne zatrzymanie laktacji również mogło mieć wpływ na nietypowy przebieg krwawień z dróg rodnych w okresie połogowym. Myślę, że może się Pani udać do lekarza na wizytę kontrolną po porodzie, żeby ocenił stan macicy i stwierdził ewentualną konieczność jej łyżeczkowania, choć mam nadzieję, że nie będzie to konieczne. Kolejną sprawą skłaniającą do wizyty jest świąd, który może świadczyć o zainfekowaniu pochwy.

Pozdrawiam serdecznie!