Dziwne plamienie po zabiegu - czy mam się obawiać?

Witam!
W tamtym tygodniu w piątek (5 dni temu) byłam na badaniu cytologicznym. Nie było to moje pierwsze badanie, więc początkowo nie zmartwiło mnie plamienie. Jednak nie ustało ono jak zwykle po dwóch dniach.
Wczoraj byłam u swojej Pani ginekolog, która stwierdziła po badaniu, że miałam uszkodzone naczynko krwionośne i że teraz będzie dobrze, bo je usunęła. Jednak w nocy plamienie nasiliło się i pojawiły się liczne skrzepy (inne niż przy miesiączce, bardziej brunatne). Teraz pozostały praktycznie same skrzepy. Nie wiem, co one oznaczają.
Dodam, że stosuję już od dłuższego czasu plastry E***, a jutro (dzień odklejenia 3 plastra w cyklu) mam przejść na krążki N***. Co robić?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Skrzepy oznaczają gojenie się ranki, która powstała w wyniku badania cytologicznego i następującej po nim interwencji ginekologa. Jeżeli krwawienie ustało i wylatują już tylko skrzepy, to świadczy to o gojeniu się rany. W tej sytuacji powinna Pani skonsultować ze swoim lekarzem stosowanie krążka dopochwowego.
Pozdrawiam serdecznie!