Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dziwne pytanie psychiatry do 30-latka ze schizofrenią paranoidalną

Witam, Dziwne pytanie od psychiatry. Mam obecnie 30 lat, od 17 roku życia mam stwierdzoną schizofrenię paranoidalną i cały czas się leczę. Dziś byłem na wizycie u profesora psychiatry, który zapytał się mnie dosłownie: czy nie mam wrażenia, że tramwaje i autobusy jeżdżą w dziwny sposób. Proszę o wyjaśnienie co lekarz miał na myśli i czy to może mieć związek z moją chorobą. Myślę teraz o tym i proszę o pomoc. Czytałem fora internetowe, ale nic nie znalazłem. Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu

Jak przekonać osobę z depresją do wizyty u psychiatry?

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jak przekonać osobę z depresją do wizyty u specjalisty.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, w schizofrenii paranoidalnej dominują objawy wytwórcze, czyli np. halucynacje i urojenia. Każdy psychiatra ma własną metodę przeprowadzania badania psychiatrycznego, ale najprawdopodobniej lekarz wypytując się o reakcję na autobusy i tramwaje chciał dowiedzieć się, czy widok dużych i głośnych pojazdów wiąże się wystąpieniem jakichkolwiek objawów, czy czymś się wyróżniają itp.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy