Dziwne wybrzuszenia - co to może być?

Nie uprawiałam seksu, ale chodzę na basen. Czytałam, że nie ma możliwości zaciążenia w basenie. Niedawno zauważyłam dziwną małą górkę nad wzgórkiem, tak jak z góry patrzę to z lewej. Co to może być? Mam nadzieję, że nie ciąża. Wtedy żegnaj życie. Pęcherzyk płodowy chyba nie jest widoczny, tak z zewnątrz jak to opisuję? Oby to tylko urojenia. Nie jestem pewna, czy mam tak z obu stron, czy właśnie tylko z tej jednej. Woda jest ozonowana.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!

Nie ma możliwości zajścia w ciążę w wyniku kontaktu z wodą w basenie. Jeśli Pani nie współżyła nie istniej również taka możliwość.

To co Pani zauważyła najprawdopodobniej jest powiększonym węzłem chłonnym. Może też świadczyć o tworzącej się przepuklinie.
Warto byłoby udać się z tym do swojego lekarza rodzinnego w celu zbadania, wdrożenia ewentualnej diagnostyki. Jeśli to przepuklina warto by obejrzał to chirurg. Tak czy inaczej jeśli nie towarzyszą temu dolegliwości bólowe, tkliwość, zwiększone ocieplenie to nie ma dużego powodu do niepokoju, co nie znaczy, że nie trzeba pójść do lekarza.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.