Dziwne wymazy i swędzenie pochwy,swędzenie i krosty na członku

U żony pojawiły się dziwne wymazy (takie białe farfocle-podkreślam to nie jest nasienie) i swędzenie z pieczeniem wejścia do pochwy dzień po stosunku a u mnie zaś na członku pojawiły się malutkie czerwone krosty z zaczerwienieniem przy napletku. Myśleliśmy że to może jakieś podrażnienie . Jesteśmy młodym małrzeństwem z małym doświadczeniem jerzeli chodzi o sex i prosimy o poradę w tym problemie. Z góry dziękujemy.

ponad rok temu

Białe upławy wyglądające jak serek najcześciej są objawem grzybicy pochwy. Towarzyszy im często świąd. Partner może zarazić się grzybica od parterki. U niego zmiany mogą mieć postać zaczerwienienia i świądu penisa.  Grzybica rozwija sie najczęściej po kuracji antybiotykami, przy osłabieniu organizmu, które prowadzi do zaburzenia równowagi flory bakteryjnej pochwy. Rozpoznanie grzybicy jest chyba najprawdopodobniejsze w Państwa przypadku. Najlepiej bedzie, gdy Pańska partnerka wybierze się do ginekologa, podda się badaniu i poprosi o wypisanie doustnych leków przeciwgrzybiczych dla siebie i dla Pana. Ważne jest, aby oboje Państwo się wyleczyli. Zanim dotrzecie  do lekarza, można zastosować maść Clotrimazolum (dostępna w aptece bez recepty). Polecam codzienne spożywanie jogurtu - zmniejsza ryzyko nawrotów. W celu uniknięcia problemu w przyszłości - raz na jakiś czas (np. co 2-3 miesiące, koszt około 20-30zł) partnerka może zastosować u siebie kurację pałeczkami kwasu mlekowego (preparaty dopochwowe i doustne). Jest to dobroczynna bakteria, która stoi na straży równowagi flory bakteryjnej pochwy.