Dziwne zachowanie - czy to myśli natrętne?

Mam prawie 16 lat. Od kilku dni dzieje się ze mną coś dziwnego. Dziewczyny zawsze ze mną rozmawiają, bardzo mnie lubią. Wszystko było OK. Byłem szczęśliwy. Ułożyłem sobie wszystko po rozstaniu z dziewczyną. Lecz ostatnio coś się ze mną stało, mianowicie np. jeśli siedziałem i spojrzałem na mamę czy na siostrę i po chwili w myślach pojawiało mi się coś związanego z seksem. Czuję się z tym okropnie. Po prostu bezsilny płakałem, myśląc, że jest ze mną coś nie tak. Nachodzi mnie lęk, czy mógłbym kogoś skrzywdzić. Teraz jest trochę lepiej, ale mam to cały czas w głowie i zastanawiam się, co się stało. Co mi jest ? Co powinienem zrobić? Proszę o radę/pomoc.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Jan Karol Cichecki

Witam,

nie wiem, czy dobrze rozumiem  - czy były to fantazje seksualne, czy myśli związane z zachowaniem agresywnym w stosunku do członków rodziny?

Jeśli chodzi o te pierwsze, to takie niechciane myśli o różnych przykrych treściach niekiedy pojawiają się w naszym życiu i samoistnie znikają. Pewien przedział ich nasilenia uznawany jest za fizjologiczny, całkowicie naturalny. Myślę, że na ten moment najlepszym rozwiązaniem będzie wstrzymanie się z jakimikolwiek decyzjami o leczeniu. Proszę po prostu cierpliwie poczekać dwa, trzy tygodnie. W tym czasie myśli takie powinny ustępować. Szczególnie świadczy o tym fakt, iż już zauważyłeś poprawę - są one coraz rzadsze.

Gdyby tak się nie stało lub jeśli fantazje zawierają brutalne treści agresji, przemocy - zgłoś się do lekarza psychiatry. Pewną pomocą może również okazać się wstępne spotkanie z psychologiem.

Pozdrawiam serdecznie