Dziwne zachowanie mojego rocznego syna

Witam.

Mój synek skończył roczek i od jakiegoś czasu niepokoi mnie dziwne zachowanie mojego synka, czego nie robił wcześniej. Buja główką na prawo i na lewo wygląda to, jakby mówił nie, ale to nie jest to. Pojawiło się to dość niedawno i nie wiem co to jest? Poza tym rozwija się prawidłowo.

Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!

Trudno mi jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie dotyczące zachowania dziecka, posiadając tak mało informacji o samym dziecku, o tym, jak się bawi, w co się bawicie itp. Niestety nie wspomina Pani, w jakich porach to bujanie pojawia się, a jest to ważne o tyle, że łatwiej będzie określić przyczynę takiego zachowania maluszka. Najpierw proponuję udać się do pediatry i skonsultować się, czy zachowanie dziecka, zwłaszcza " bujanie główką" nie ma podłoża medycznego - może boleć dziecko ucho, lub coś w uszku może się znajdować, itd.
Proponuję również wprowdzić do wspólnego spędzania czasu z dzieckiem dużo wspólnych zabaw np. w akuku, masażyki, zabawy piłką, budowanie z klocków.

Pozdrawiam

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witaj
Bujanie gówką u dzieci w tym wieku to zjawisko dość często obserwowane. Z czasem powinno wygasnąć. Nie należy strofować dziecka czy zwracać mu uwagi. Dzieci w ten sposób się uspokajają zwłaszcza przed snem. Jednak zawsze zachęcam do konsultacji z lekarzem jeśli coś wzbudza niepokój gdyż przez internet bez wywiadu i obserwacji dziecka trudno cokolwiek powiedzieć
Z pozdrowieniami