Dziwnie się czuję

I to już od dłuższego czasu. Mam 17 lat i jakiś rok temu miałem dziwną sytuacje po kłótni z matką. Zacząłem dziwnie się zachowywać, trwało to jakieś 4 godziny. Miałem wybuchy śmiechu bez powodu, nie potrafiłem sklecić poprawnie zdania i czułem się jakbym śnił. Wydaje mi się, że od tamtego zdarzenia (ale nie jestem pewny) mam dziwne wahania nastrojów, często czuję się fatalnie, chce mi się płakać, nic mnie nie interesuje w ogóle nie widzę dla siebie przyszłości, mam myśli samobójcze i nie potrafię zmusić się do niczego. Trwa to kilka dni po tym okresie zdarza się dzień (czasami tylko kilka godzin). Kiedy czuję się nadzwyczaj dobrze, mam dobry humor, wydaje mi się, że mogę wszystko, mam znacznie podwyższoną samoocenę, jestem nieustraszony i często robię głupie rzeczy. Nie wiem, co to jest, ale wykańcza mnie to psychicznie, już myślałem, żeby w te wakacje skończyć ze sobą. Nie palę, nie piję i nie biorę narkotyków, jestem typem odludka.
17 LAT ponad rok temu

Lek. Jan Karol Cichecki

Witam,

opisywane przez Ciebie okresy znacznych wahań nastroju (od podwyższonego do bardzo obniżonego) sugerują istniejący problem natury psychicznej. Trudno jest mi w tym miejscu mówić o konkretnym rozpoznaniu, gdyż do postawienia takowego niezbędna jest osobista rozmowa i badanie lekarskie.

Proponuję, być udał się na wizytę do lekarza psychiatry w najbliższej poradni zdrowia psychicznego. Przede wszystkim dowiemy się jakiej natury jest to problem, w razie potrzeby będziesz mógł podjąć stosowane leczenie.

Myślę, że lepiej jest nie bagatelizować trudności i jak najszybciej podejmować stosowane kroki w celu ich rozwiązywania. A jak Ty uważasz?

Pozdrawiam serdecznie