Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 8 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dziwny ból brzucha po cięciu cesarskim

Witam. Mam 28 lat. Trzy lata temu rodziłam dziecko, niestety przez cc. W miejscu po nacięciu zrobił się bliznowiec. Jest brązowy i często odczuwam świąd w tamtym miejscu. Od jakiegoś czasu odczuwam bóle w dole brzucha, jakby na miesiączkę. Miesiączkuję regularnie (termin następnej to 7 marca). Biorę lek rozkurczowy, ale to mało co daje. Mam również palmienia przed miesiączką, a owulacja jest dla mnie drogą przez mękę. Wyłączam się z życia na dwa lub trzy dni, bo bardzo boli. Proszę o radę, co to może być i czy ma związek z porodem przez cc? Pozdrawiam, agoniah
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Wyleczalność opryszczki narządów płciowych

Lek. Łukasz Kowalski
70 poziom zaufania

Droga Pani!

Objawy, które Pani opisuje oraz cięcie cesarskie w wywiadzie, mogą nasuwać podejrzenie endometriozy, która zlokalizowała się być może w bliźnie po cięciu cesarskim. Endometrioza jest to schorzenie, w którym dochodzi do implantacji błony śłuzowej macicy (ednometrium) poza miejscem jej naturalnego występowania, czyli poza jamą macicy. Jednym z czynników ryzyka jest cięcie cesarskie, a blizna po operacji jest w tym przypadku najczęstszym miejscem jej występowania.

Proponuję wizytę u swojego ginekologa w celu weryfikacji problemu, wykonania badania ultrasonograficznego przezpochwowego narządu rodnego i usg blizny.

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Lekarz w Szpitalu Praskim pw. Przemienienia Pańskiego w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy