Dziwny problem ze wzrokiem: co mi dolega?

Witam. Już od 4 tygodni mam problemy ze wzrokiem. Na początku ciężko było to opisać, obraz był nieostry. Okulista stwierdził, że oczy są zdrowe, zasugerował zrobienie ogólnych badań i wizytę u neurologa. Wyniki badan wszystkich (morfologia, cukier, THC - bardzo dobre). Neurolog zalecił zrobienie rezonansu, wiec żeby dostać skierowanie czekałam na wizytę u neurologa, ale już nie prywatnie tylko na NFZ. Kiedy w końcu się doczekałam - lekarz (już inny) nie widzi wskazań do zrobienia rezonansu czy czegokolwiek - każe jeszcze raz pójść do okulisty (sprawdzić wiarygodność tego pierwszego) i przyjść do kontroli na ponad miesiąc. Kolejny okulista potwierdza ta sama wersje - oczy są zdrowe. Neurolog twierdzi ze to przez nerwy i daje cos na uspokojenie. Owszem ostatnio miałam nerwowy okres ale tyle czasu minęło i nic się nie poprawia. Wczoraj doszłam do tego jak określić problemy ze wzrokiem. Obraz nie jest nieostry tylko oko jakoś zapamiętuje poprzedni obraz i nakłada go na ten „aktualny” przez co mam wrażenie nieostrości. Np. najpierw popatrzę na cokolwiek np. znak drogowy, później na coś innego to oprócz aktualnego obrazu widzę na nim jakby tło tego znaku i to trwa przez chwile. Nie potrafię lepiej tego wytłumaczyć, ale mam nadzieje na jakąś poradę, bo już nie wiem do jakiego lekarza się udać i czy to może rzeczywiście tylko nerwy?
KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Rzeczywiście Pani problem jest dość skomplikowany. Zgodziłabym się, że jest to raczej problem neurologiczny i dobrze byłoby wykonać rezonans głowy i oczodołów, nawet w celu wykluczenia jakichkolwiek zmian. Problemy nerwu wzrokowego to też część okulistyczna, dlatego też częste kontrole okulistyczne ze szczegółową oceną tarczy n. wzrokowego są wskazane. Można również wykonać badania obrazowe nerwu wzrokowego.

Pozdrawiam serdecznie.