Dziwny przebieg ciąży - co się dzieje?

Mam pytanie, lekarz stwierdził u mnie ciążę początkiem sierpnia, miałam usg ok. 6 tyg. ciąża się rozwijała się prawidłowo. Sytuacja zmusiła mnie do wyjazdu za granicę, (gdzie nie miałam możliwości skorzystania z opieki medycznej) w trakcie pobytu tutaj wraz z mężem dostałam bólów podbrzusza i niewielkiego krwawienie ok. 5-6 dni.

Po powrocie do Polski udałam się do ginekologa (mój prowadzący jest na urlopie) i usłyszałam, że jestem w ciąży w 2 tygodniu. Nie rozumiem tej sytuacji, czy coś takiego jest możliwe? Dodam, że jestem po przebytej rok temu operacji ginekologicznej.
Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Musiało dojść u Pani do poronienia pierwszej ciąży. Nie napisała Pani na podstawie jakiego badania lekarz stwierdził ciążę dwutygodniową. Jeżeli na podstawie samego badania ginekologicznego, bez badania USG, to mogło to być powiększenie macicy związane z przebytym poronieniem. Macica się jeszcze nie obkurczyła i byłą podobna do tej we wczesnej ciąży. Jeżeli na podstawie badania USG, to mógł mieć na myśli drugi tydzień od zapłodnienia, czyli czwarty od daty ostatniej miesiączki, a to oznacza, że ponownie zaszła Pani w ciążę po poronieniu.

Pozdrawiam serdecznie!