Dźwiganie we wczesnej ciąży

Nie wiedząc, że jestem w ciąży, dźwignęłam parę razy kartony ciężkie. Cały wieczór pobolewało mnie podbrzusze, prawdopodonie jest to wczesna ciąża.

Czy te dźwignięcie może mieć wpływ na rozwój dziecka?

Proszę o odpowiedź

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Dźwignięcie ciężaru może spowodować odklejenie się pęcherzyka ciążowego od ściany macicy. Najprawdopodbniej nic się nie stało, wskazuje na to brak krwawienia, ale dla pewności proszę wykonać badanie USG i oszczędzać się w kolejnych miesiącach ciąży.

Pozdrawiam serdecznie!