E**** i L**** a ciąża

Witam serdecznie!
Mam takie pytanie od roku biorę e**** (syntetyczny estradiol) (jestem już na dawce 0,125 mg) i l**** (syntetyczny progesteron) na wyregulowanie okresu, gdyż stwierdzono u mnie wtórny brak miesiączki. Teraz miesiączkuje normalnie. I chcielibyśmy z mężem starać się o dziecko. Ile czasu trzeba odczekać po tych tabletkach aby móc zajść w ciążę?

Pozdrawiam i dziękuję z góry.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Jeśli po odstawieniu tabletek będzie Pani regularnie miesiączkować, to mogą Państwo rozpocząć starania praktycznie od razu. L*** jest jednak preparatem, który można przyjmować także w ciąży (nierzadko, w przypadku zaburzeń hormonalnych, jest to nawet wskazane). Proszę omówić ze swoim lekarzem, czy nie będzie takiej konieczności.
Pozdrawiam serdecznie!