Ecchymoses mucosae Helicobacteriosis

Witam, proszę o przetłumaczenie wyniku badania (w przyszłym tygodniu ide do lekarza ale nerwy mnie biorą co z tym moim żołądkiem :) Gastritis atrophicans activa Ecchymoses mucosae Helicobacteriosis Dzięki Pozdrawiam.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Tłumaczenie to : zapalenie błony śluzowej żołądka o cechach zaniku aktywne. Wybroczyny krwawe w sluzowce. Podłożem tych zmian jest infekcja helicobacter Pyroli.