Efekt jo-jo u nastolatki

Jaka jest przyczyna że przez tydzień przytyłam 3 kilo które zrzuciłam je w 2 miesiące? Przez tydzień nie ćwiczyłam, i kiedy weszłam na wagę waga gwałtownie wróciła do poprzedniej.Jadłam tak jak zawsze 5 małych posiłków, w ogóle nie jem słodyczy i fast foodów bo nie lubię ich.A i tak przytyłam.

Witam, czy zauważyła Pani rownież zmiany w swoim ciele np. Zwiększony obwód brzucha, bioder. Czy zauważyła Pani po ubraniach, ze Pani przytyła. Czy to tylko pomiar wskazuje na dodatkowe kilogramy? Być może jest to spowodowane zatrzymaniem się wody w organizmie, być może ważyła się Pani podczas miesiączki, wtedy masa ciała może się zwiększyć. Czy Pani ćwiczy? Bo może po prostu zwiększyła się masa mięśniowa, która waży więcej niż tkanka tłuszczowa.

Ćwiczenia, a zwłaszcza intensywne powodują dodatkowe spalanie kalorii. Organizm przyzwyczaja się do wysiłku i spala energię również z jej zapasów. Przy braku ruchu trzeba ilościowo jeść mniej, bo nadmiar spożytej energii znowu odłoży się w postaci tkanki tłuszczowej

Witam, najprawdopodobniejsze są 2 scenariusze:jeśli systematycznie Pani ćwiczy, być może jest to wzrost masy wiążący się z przyrostem masy mięśniowej lub, druga możliwość zatrzymanie wody związane np. z cyklem miesiączkowym.
Pozdrawiam