Efekty diety - dlaczego ich nie widać?

Witam! Mam 17 lat i od 6 tygodni stosuję dietę 1500 kcal. Biegam 3x w tygodniu ze średnią intensywnością 50 min. Raz w tygodniu wykonuję trening 60 minutowy na rowerze stacjonarnym ok.15 km. Mój jadłospis zazwyczaj wygląda tak: śniadanie: 200ml mleka 2% do tego płatki owsiane(70g), rodzynki, mała garść orzechów, owoc. 2 śniadanie: banan, jabłko lunch bułka grahamka z plastrem wędzonego łososia i papryka lub inne warzywo. Obiad: 3 łyżki gotowanego brązowego ryżu lub kaszy, 100g piersi z indyka pieczonej z łyżeczka oliwy, 200g pieczonych lub gotowanych warzyw kolacja sałatka ze świerzych warzyw bez sosu z kromką chleba pełnoziarnistego lub jogurt naturalny duży również z chlebem pełnoziarnistym. Słodyczy nie jem w ogóle! Jadam co 3-4 h. W weekendy mój jadłospis wygląda podobnie. 2x w tygodniu zamiast indyka jem pieczonego łososia. Wypijam 1l wody oraz 600 ml zielonej herbaty. Mam 163 cm wzrostu i obecnie rano waga pokazuje 66.8 kg. 6 tygodni temu pokazywała 68 kg. Dodam, że cm również nie uległy zmianie. Poziom tłuszczu w organizmie to 40 %. Wykonałam badania i jestem w 100% zdrowa. Hormony również są w normie. Dlaczego waga nie spada, cm również. Co robię nie tak?
17 LAT ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!
Reguły, które stosujesz w swojej diecie są bardzo dobre. Ważne, aby spożywać 4-5 posiłków w regularnych odstępach czasowych. Śniadanie powinno być spożyte do godziny po przebudzeniu, natomiast kolacja na ok. 3h przed snem.
Zastój wagi może wynikać z kilku czynników. Bardzo prawdopodobna w Twoim przypadku jest rozbudowa tkanki mięśniowej (ćwiczysz od 1,5 miesiąca), która waży więcej niż tkanka tłuszczowa. W żadnym wypadku nie należy wtedy redukować ilości spożywanych posiłków. Trzeba cierpliwie czekać. Ważny jest także jak jadłaś wcześniej, zanim przeszłaś na dietę i czy wcześniej się odchudzałaś. Organizm nie lubi gwałtownych zmian, dlatego często reaguje dość opornie.
Powodzenia!
Pozdrawiam