EKG 36-latki do analizy

Proszę o interpretację ekg. Kobieta 36 lat. 1. Odchylenie osi elektrycznej w prawo 2.rytm zatokowy, miarowy, przyspieszony - tachykardia zatokowy 104/min 3. Niska amplituda zespołów komorowych w odprowadzeniach kończynowych 4. Niespecyficzne zmiany w odcinku St-t 5. Położenie serca pionowe.

Elektrokardiogram pokazuje szybki rytm serca , czyli tzw. tachykardię . Warto skonsultowac sie ze swoim lekarzem celem poszukania przyczyn takiego stanu rzeczy . Przyczyn może być bardzo wiele , od zwyklych zaburzeń elektrolitowych - niedobor potasu czy magnezu , nadmiar kofeiny po stany chorobowe , nie tylko związane z sercem , chocby anemia czy nadczynnośc tarczycy