Ekstrakcja ósemki a opuchnięcie twarzy

W najbliższych dniach jestem umówiony na ekstrakcję zęba ósemki. Przy poprzednim takim zabiegu zakończyło się to opuchlizną polowy twarzy. Czy da się temu jakoś zapobiec?

Witam
Zabieg usunięcia ósemki nierzadko jest zabiegiem trudnym i skomplikowanym. Bardzo często po zabiegu występuje obrzęk policzka, który możemy zminimalizować stosując zimne okłady ( kostki lodu owinąć chusteczką i i woreczkiem foliowym).
Pozdrawiam
Krystyna Pikała

To zależy jak skomplikowany jest zabieg usunięcia 8 , w większości są to bardzo proste zęby do usunięcia i obrzęk nie występuje , jednak jak jest to bardziej skomplikowany zabieg 9 bo niestety nie każda 8 jest prosta do usunięcia) to naturalny jest obrzęk po zabiegu.