Ekstrakcja ósemki a suchy zębodół

Miałam dwa dni temu usuwaną dolną ósemkę. Dzisiaj dowiedziałam się, że mam suchy zębodół, pomimo że mam dobrze założone szwy (musiałam jakoś wypłukać sobie skrzeplinę). Dentysta chciał mi przepisać antybiotyk "na zaś", ale nie zgodziłam się, ponieważ 2 tygodnie temu, po zdiagnozowaniu złego wyrastania tej ósemki, brałam antybiotyk. Tutaj moje pytanie- słyszałam, że są maści/tabletki do leczenia suchego zębodołu, ale ich nie dostałam. Czy mogę takie brać, jeśli mam szwy?

Leczenie "suchego zębodołu" odbywa się w gabinecie stomatologicznym, gdyż specjalne leki są zakładane do wnętrza zębodołu. Dodatkowo można wdrożyć farmakoterapię, jednak decyzję musi podjąć lekarz po badaniu.