Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Domowe sposoby na afty

Witam. Niestety jest to kategoryczne przeciwwskazanie, ponieważ tytoń powoduje obkurczanie naczyń krwionośnych a zatem może nie wytworzyć się skrzep co spowoduje bardzo przykrą dolegliwość tzw. pusty zębodół. Pozdrawiam Krystyna Pikała

0

Witam!
Po osunięciu zęba palenie jest przeciwwskazane przez pierwsze trzy dni.
Jest na to kilka powodów: zmiana temperatury w jamie ustnej, powstające podciśnienie przy zaciąganiu dymu - powodują uszkodzenie skrzepu w zębodole pozbawiając kość bariery ochronnej. To może powodować powstawanie miejscowego stanu zapalnego i następnie zapalenia kości (bardzo bolesne i oporne na leki p/wbólowe), nikotyna powoduje zwężenie drobnych naczyń krwionośnych, przez co utrudnia gojenie rany.
Pozdrawiam!

0

Po usunięciu zęba nie można palić. Nikotyna obkurcza naczynia przez co nie powstanie skrzep w miejscu po usuniętym zębie. Wiąże się to z powstaniem suchego zębodołu co jest bardzo nieprzyjemne dla Pacjenta i przedłuża gojenie.

Stomatolog i członek prestiżowych organizacji stomatologicznych.
0

Nie polecam , ,wsztrzymać proszę kilka dni.
Zbyt wczesne używanie tytoniu może doprowadzić d upośledzenie mikrokrążenia w zębodole i w efekcie spowodować miejscowy stan zapalny i utrudnione gojenie - "suchy zębodół"

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy