Ekstrakcja zęba mądrości i stan podgorączkowy

Wczoraj 16.05 miałam wykonaną ekstrakcje zęba mądrości. Niestety spędziłam godzine na fotelu,bo jak się pozniej okazało dwa korzenie były skręcone oraz wyrośnięte w blaszki przy języku(mniej wiecej zapamiętałam taką nazwę). Rana zszyta oraz dostałam antybiotyk clindamycin oraz ketonal forte. Wystąpił szczękościsk, a opuchlizna jest rozległa oraz na drugi dzień mam stan podgoraczkowy (ok 37.4)oraz jest mi zimno . Czy mam się niepokoić suchym zębodołem?

Tego typu objawy po operacyjnym usunięciu zęba 8 traktuje się jako dopuszczalne, ma prawo wystąpić szczękościsk, obrzęk policzka, bolesność, podwyższona temperatura. Na tym etapie nie można jeszcze mówić o zapaleniu zębodołu. Została Pani odpowiednio zabezpieczona i proszę stosować się do zaleceń lekarza. Wszystko powinno być OK.

O tworzącym się suchym zębodole można mówić po trzech dniach od ekstrakcji. Wystąpienie takiego schorzenia nie jest powodem do niepokoju. To też można wyleczyć. Pozdrawiam