Ektopia w cytologii a plamienia

mam ektopie na tarczy stwierdzona w cytologii robionej rok temu 25.02.14. pojawiły sie po raz pierwszy plamienia w trakcie cyklu ( przed okresem kilka dni po seksie). dzis bylam u lekarza i udalo sie pobrac cytologie. w badaniu dopochwowym usg wszystko idealnie rok temu i teraz. badaniem wzrokowym doktor stwierdziła dalej niewielka ektopie i podczas pobierania materialu delikatnie poleciala z tej okolicy krew. czy możliwym jest to aby to ektopia spowodowała brudzenie? to nie ciaza.

Małgorzata Panek

Po pobraniu cytologii może wystąpić plamienie. Plamienia w trakcie cyklu mogą być związane z zaburzeniami hormonalnymi. Proszę pamiętać o odbiorze wyniku cytologii, a w przypadku jakichkolwiek niepokojących objawów proszę udać się do ginekologa.
Pozdrawiam