Elektrowstrząsy przy depresji

Czy można jakoś zgłosić się na elektrowtrzasy kiedy ma się depresję lekooporna i żadna, kilkuletnia terapia u wielu psychoterapeutow nie pomogła? Czy są one na kasę chorych(elektrowtrzasy)? Mój lekarz nic nie wie;//

Proszę zapytać w siedzibie NFZ,gdyż tam kontraktuje się usługi dla konkretnego miasta.Metoda wyszła jednak z tzw. koszyka świadczeń,jako niehumanitarna,więc może.
pan jej nie znaleźć,niestety ale zmienić terapeutów Pan może.Pytanie tylko:czy na pewno chce Pan być zdrowy i co to w Pana przypadku oznacza?

Dzień dobry,

Takie zabiegi nie są stosowane na życzenie pacjenta, zawsze decyzja zależy od lekarza psychiatry. Proszę szukać w szpitalach klinicznych, np.: w Szp. Uniwersyteckim w Krakowie.