Endometrioza a wynik betaHCG

Witam , choruję na Endometriozę bardzo proszę o rozwiązanie moich wątpliwości , pierwszy dzień ostatniego okresu to 25 Lipiec , wykonałam testy ciążowe wyszły pozytywnie i badanie krwi beta -HCG wynik to 130 , 0 mIU/ml gdzie normy to ciąża - 3 tydzien 5.8 -71.2 4 tydzien 9,5-750 czy to jest 4 tydzien od zaplodnienia ? czy mogę już wykonać badanie usg ? Bardzo proszę o odpowiedź .
KOBIETA ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
normy ginekologiczne podają czas ciąży licząc od daty początku ostatniej miesiączki, w Pani przypadku minęło już 5 tygodni, ale "tygodniowe" opóźnienie nie świadczy o niczym niebezpiecznym.
Dla potwierdzenia ciąży zaleca się wykonanie USG po 5 tygodniu od daty ostatniej miesiączki (czyli przy regularnym 28-dniowym cyklu zarodek ma wtedy 3 tyg. od zapłodnienia)

Szanowna Pani,
pierwsze badanie USG w przypadku wczesnej ciąży wykonuje się około 7-8 tygodnia ciąży./ jest to USG dopochwowe / Jeśli starała się Pani o ciążę / endometrioza/ można wykonać USG 4-5 tydzień-dowiemy się czy ciąża jest wewnątrzmaciczna, żywa i jej rozwój odpowiada tygodniowi ciąży.
Pozdrawiam
Dr Jacek Tulimowski