Endometrioza w bliźnie po cesarskim cięciu - co robić?

Witam piszę bo mam problem otóż 5 lat temu miałam robione cięcie cesarskie po 2 latach od porodu okazało się że mam endometrioze umiejscowiona w bliźnie po CC wczoraj byłam u lekarza i okazało się że urosła i ma 2,5cm na 3,5cm lekarz kazał mi to usunąc operacyjnie jak najszybciej bo istnieje ryzyko że przyrośnie do pęcherza i stąd moje pytanie czy nie ma innego sposobu żeby to usunąc i czy z tym mogę zajść w ciążę i jak zwiększyć szanse na ciążę przy endometriozie proszę o szybką odpowiedź i dziękuję

Lek. Bartosz Domagała

Najskuteczniejszy w tym wypadku będzie zabieg. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza