Endometritis et deciduitis suppurativa cum necrose

Endometritis et deciduitis suppurativa cum necrose.Cruores sanguinis.prosze o odpowiedz

Tłumaczenie z łaciny: ropne zapalenie błony śluzowej jamy macicy oraz doczesnej (błona śluzowa jamy macicy zamieniona pod wpływem hormonów ciążowych) z martwicą. Skrzepy krwi.
Taki opis nie musi koniecznie oznaczać aktywnego stanu zapalnego. Gdyby taki toczył się aktywnie, to miałaby Pani bardzo nasilone objawy, np. gorączka, bóle.
Warto byłoby jednak pobrać wymaz na posiew z kanału szyjki macicy na badanie mikrobiologiczne.