Enterobacter cloacae, bakterie e.coli i candida glabrata w posiewie kału

Witam.Bardzo proszę o pomoc.W posiewie kału mojej 2-letniej córki wykryto bakterie enterobacter cloacae oraz pojedyncze bakterie e.coli oraz pojedyncze candida glabrata.Czy powinnam uważać wyniki za dobre czy złe? Dziecko nie ma ani nigdy nie miało objawów bólu brzuszka ani wymiotów jedynie kiedyś miała żółte kupki.Obecnie dostaje probiotyk dicoflor 30. W jaki sposób pozbyć się tych bakterii i grzyba? Czy będzie potrzebny antybiotyk? Z góry dziękuję.Pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Przedstawione bakterie moga występować fizjologicznie w przewodzie pokarmowym. nalezałoby zgłosić się z dzieckiem do pediatry aby otrzymać lek przeciwgrzybiczy. Nadal trzeba podawać Dicoflor.