Enterococcus faecalis, szczep wykazuje odporność wysokiego stopnia na aminoglikozydy

Witam, przygotowuję się do IVF Zrobiłam posiewy i wyszły dodatnie :-( Wymaz z szyjki macicy: Enterococcus faecalis (szczep wykazuje odporność wysokiego stopnia na aminoglikozydy). Wymaz z pochwy: Enterococcus species (wyhodowano bakterie wchodzące w skład flory towarzyszącej pochwy), Escherichia coli. Przepisano mi: Zinnat 500mg 2x1, Ciprinol 500mg 2x1, Mycosyst 200mg 1x1. Kuracja 5dni. Kolejny posiew za 7dni. Co oznaczają te wyniki, jestem przerażona, nigdy nie miałam problemów ginekologicznych

Małgorzata Panek

Wyniki badań wskazują na infekcje dróg rodnych, najprawdopodobniej bakteriami z okolic krocza czy odbytu. Konieczna jest eradykacja bakterii przed IVF. Proszę przyjmować antybiotyki zgodnie z zalecaniami i po ukończeniu terapii wykonać posiew.
Pozdrawiam.