Eozynofilowe zapalenie powięzi a Cyclaid

Wnusiu 5 latek choruje od roku na eozynofilowe zapalenie powięzi jest pod opieką reumatologa dziecięcego ale nie ma żadnej poprawy leczony jest lekami takimi jak Encorton Metotraxen,Arechin, Spironal cztery dni temu dostał nowy lek o nazwie CYCLAID 25 czytając ulotkę tego leku przestraszyłam się skutków ubocznych ten lek jest zbyt agresywny dla tak małego dziecka czy nie ma innego zastępczego mniej szkodliwego przecież ten lek może zabić i tak ciężko chorego wnusia bardzo proszę o odpowiedz?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Leczenie opornego eozynofilowego zapalenia małych pacjentów, u których konwencjonalne metody leczenia są nieskuteczne lub niewskazane może być przeprowadzone przy pomocy wspomnianego preparatu. W literaturze medycznej istnieją zapisy iż nie zaleca się stosowania cyklosporyny(składnik leku) u dzieci, jednak jest to zapis wynikający z powodu ograniczonego doświadczenia działania tej substancji w tej populacji.Leczenie należy prowadzić pod bacznym okiem lekarza.