Epizod depresyjny u 27-latki a pamięć

Dzień dobry. Zdiagnozowano u mnie epizod depresyjny. Zastosowany lek Seronil. Moje pytanie brzmi:Czy osłabienie pamięci krótkotrwałej i koncentracji jest 'normalnym' zjawiskiem przy tej chorobie? Czy po wyleczeniu pamięć wróci?

Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Tak, jest to objaw b.często występujący w zab.depresyjnych.
Poza leczeniem farmakologicznym, proszę również rozważyć konsultacje u psychoterapeuty (np.: w PZP, prywatnie).