Epizody schizofrenii a odstawienie leków

Choruje na schizofrenie. Nie wiem dokladnie ile epizodow mialam. Napewno jedna ostra psychoze 7 lat temu, a potem lekki nawrot z przewaga objawow negatywnych i jeszcze kilka razy po zmniiejszaniu dawek lekow mialam drazliwosc i wycofanie(nie wiem czy to tez uznaje sie jako nawroty). Obecnie biore 2mg rispoleptu. Czy za kilka lat bedzie mozliwe calkowite odstawienie lekow badz zejscie do nizszej dawki neuroleptyku?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Decyzje o zmianie leku, odstawieniu czy zmniejszeniu dawki podejmuje lekarz prowadzący po przeprowadzeniu bezpośredniego badania. Oczywiście nie jest to wykluczone w tej sytuacji. Warto udać się do swojego psychiatry.