Escherichia coli a antyboityki

Jestem nosicielem bakterii escherichia coli esbl, którą zakażono mnie w szpitalu. Czy słusznie lekarze przepisują mi antybiotyki (na które mój szczep) jest wrażliwy wg antybiogramu po posiewach czy może powinni mnie skierować do szpitala bo podanie karbapenemów, bo teoretycznie tylko one mogą mi pomóc? Przecież ESBL rozkłada antybiotyki zawierające pierścień β-laktamowy ale na antbiogramie bactrim forte mam wrażliwy, czyli nie rozłoży go? bardzo dziękuję za odpis i pozdrawiam.

Szanowny Panie, proszę ustosunkować się do zaleceń lekarza. Pomimo wrażliwości bactrim może nie pomóc. Pozdrawiam