Esowata skolioza w wyniku RTG
Witam mam 34 lata wynik rtg esowata skolioza,niewielkie zmiany zwyrodnieniowe w postaci zaostrzeń i drobnych osteofitów na krawędziach trzonów. Dodam również,że mam wypuklinę krążka międzykręgowego,5mm na poziomie L5/S1 uiskający worek oponowy. Proszę o interpretację wyniku i podpowiedż,czy to schorzenie podlega operacji?

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Lek. Bartosz Małek
66 poziom zaufania
Szanowna Pani,
Zwraca uwagę głównie wypuklina krążka międzykręgowego. Należy wynik skonsultować z lekarzem neurochirurgiem lub ortopedą, który podejmie decyzję o dalszym postępowaniu.