Ewentualne konsekwencje trzeciej ciąży po dwóch cesarskich cięciach

Witam, mam pytanie jestem mamą dwóch chłopców obie ciąże przechodziłam bez żadnych komplikacji jednak dwie zakończyły się cesarskim cięciem. Mam pytanie czy mogę zajść w ciąże po raz trzeci? Jakie mogą być tego konsekwencje? Po drugiej cesarce mineło 13 miesięcy kiedy ewentualnie mogę starać się o dziecko?

Małgorzata Panek

Większość specjalistów doradza przerwę minimum rok od cięcia cesarskiego przed ponownym zajściem w ciążę, co zmniejszy ryzyko rozejścia się blizny i pęknięcia macicy. Grubość ściany macicy w miejscu blizny (a zatem i ryzyko pęknięcia) można ocenić w badaniu USG.
Proszę skonsultować się ze swoim lekarzem ginekologiem.
Pozdrawiam