Farbowanie włosów w ciąży

Dzień dobry. Zacznę od tego, że obecnie jestem w ciąży. Jeszcze przed zajściem w ciążę zmieniłam kolor włosów i przyznam szczerze, że w nowym kolorze czuję się zdecydowanie lepiej i nie chciałabym wracać do poprzedniego (mojego naturalnego) koloru włosów. W związku z tym jedynym wyjściem jakie mi pozostaje jest farbowanie włosów. Bardzo mi zależy na tym, żeby się dowiedzieć czy są jakieś przeciwwskazania do farbowania włosów w ciąży i czy istnieje możliwość, że zaszkodzi to mojemu dziecku. Czytałam dużo na ten temat na jednym forum i opinie są podzielone, dlatego chciałabym się tego dowiedzieć od specjalisty. Chciałam też zapytać czy jeżeli farbowanie włosów w ciąży jest dozwolone to lepiej zrobić to samemu w domu czy u fryzjera. Czy istnieją jakieś specjalne farby dla ciężarnych? Jakie skutki może przynieść farbowanie włosów w ciąży?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma powodów do obaw oraz przeciwwskazań do tego typu zabiegów kosmetycznych.