FAS u 8-miesięczniaka

Moje 8miesieczne dziecko nie ma rynienki podnosowej I ma zmarszczki w kacikach oczu. Czy to znaczy że ma fas? Czy u wszystkich zdrowych ludzi występuje ta rynienka? W ciąży nie pilam alkoholu poza dwoma drinkami kiedy jeszcze o niej nie wiedziałam, bylo to ok 3tc czyli ok tydzien po zapłodnieniu. Jestem załamana :( kto moze zdiagnozować moje dziecko?

Milena Lubowicz

FAS rozwija się raczej w przypadku przewlekłego picia alkoholu w ciąży. Może należy rozważyć wizytę w Poradni Genetycznej.
Pozdrawiam

Niemowlęta z FAS również często maja niższą masę i wymiary w stosunku do wieku, moga pojawiać się rownież zaburzenia odczuwania bólu, głodu i pragnienia, cichszy płacz. Niestety nie ma określonej dawki alkoholu, które może zaszkodzi dziecku w trakcie ciąży. W razie wątpliwości proszę podjąć odpowiednie kroki co do diagnostyki.