Filtrowanie wody kranowej

Zastanawiam sie nad zakupem butelki do filtrowania wody z kranu, czy jest to bezpieczne dla zdrowia? Myślałam o zakupie i zabraniu jej na wyjazd zagraniczny jednak obawiam sie bakteri i zanieczyszczeń gdyż bedzie napełniana prawdopodobnie w łazienkowych umywalkach, brzmi to bardzo niechigienicznie chociaż producent zapewnia ze powinna byc zdatna do picia. Czy filtr węglowy jest wystarczający czy lepiej zakupić taka która powinna zabić rownież bakterie? I jak to jest z ta "kranowa"? Pic czy nie?

Dzień dobry,
Jeżeli wybiera się Pani do któregokolwiek z krajów Unii Europejskiej może Pani z powodzeniem pić wodę z kranu bez filtrowania i bez wcześniejszego przegotowania (chyba, że podaje ją Pani małym dzieciom, wówczas gotowanie jest niezbędne, nawet wody butelkowej). Jeżeli jednak wybiera się Pani do krajów bardziej egzotycznych, dla zachowania zdrowia będzie Pani musiała na czas wyjazdu przestawić się na wodę butelkowaną. Mikroflora wody nie jest bowiem taka sama w każdy miejscu na świecie. I jakkolwiek mieszkańcowi Indii nie zaszkodzi wypicie nawet dwóch litrów wody z kranu, dla Pani wypłukane nią buzi po myciu zębów skończy się poważnym zatruciem pokarmowym.
Pozdrawiam miłego dnia i udanych wakacji!