Fizjologiczna lordoza lędźwiowego odcinka kręgosłupa, wysokość trzonów w normie
Prosze o interpretacje MRI kregoslupa ledzwiowego.Fizjologiczna lordoza lędźwiowego odcinka kręgosłupa.Wysokość trzonów w normie.Cechy odwodnienia k.m. L4-L5 , L5-S1.Niewielka wypuklina centralna k.m. L4-L5 , uciska worek opony twardej. Ogniska zagęszczenia utkania kostnego ( 6 x 18 mm.) w zakresie łuku kręgu S1 po stronie prawej. Kanał kręgowy w odcinku lędźwiowym jest prawidłowej szerokości , bez zmian ogniskowych.Stożek rdzenia w normie. Ciagłe bóle promieniujace do posladka

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon