Fizjologiczna lordoza odcinka lędźwiowego spłycona
fizjologiczna lordoza odcinka lędźwiowego spłycona,osteofity na krawędziach wszystkich trzonów kręgów objętych badaniem(rtg kręgosłupa lędźwiowego),zwężenie przestrzeni międzykręgowej L5-S1,wysokości trzonów zachowane,linia grawitacyjna wyprowadzona ze środka trzonu L3 jest przemieszczona ku tyłowi(tylne niezrównoważenie postawy),poziome ustawienie kości krzyżowej czy to coś poważnego ,co robić?

KOBIETA, 48 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Należy rozważyć wdrożenie ćwiczeń korekcyjnych wzmacniających mięśnie przykręgosłupowe.
Pana opis kręgosłupa to typowe zmiany jakie ma większość ludzi z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa w odcinku lędzwiowow-krzyżowym.Zdecydowanie ćwiczenia kalie pokaże dobry rehabilitant,ruch ,ew spadek wagi ciała jesli takowy jest.Bóle się zmniejszą-pewnie jeśli ustąpią to na jakiś czas bo tych zmian nie da się cofnąć!!