Fluoksetyna - czy może nie pomóc?

Dzień dobry. Biorę lek Fluoksetynę na depresję już chyba pięćdziesiąty siódmy dzień w dawce 20 miligramów. Miałem takie kilka dni, podczas których czułem się normalnie, ale było ich mało i niestety już minęły. Najczęściej czuję smutek i zniechęcenie, chociaż na szczęście poczucie winy już zniknęło. Ile mam jeszcze czekać na normalny stan? Mam dość smutku i depresji i chciałbym wrócić do normalnego życia, czy ten lek Fluoksetyna może z jakiegoś powodu nie zadziałać? W takim razie może mógłbym zastosować jakiś zamiennik, którego działanie na mnie dobrze wpłynie. Co by się stało, gdybym odstawił Fluoksetyne? Czy odstawienie jej spowoduje, że moje dolegliwości wrócą bądź jeszcze się nasilą? Tego na pewno bym nie chciał, więc prośba o pomoc. Z góry dziękuję za wszystkie informację i porady. Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Jak przekonać osobę z depresją do wizyty u psychiatry?

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jak przekonać osobę z depresją do wizyty u specjalisty.

Ocenę skuteczności leku można określić po około 6 tygodniach adekwatnego leczenia. Adekwatne, czyli pacjent przyjmuje właściwe dawki leku, przestrzega zaleceń lekarza. W zaburzeniach depresyjnych, szacuje się, że "trafienie" odpowiedniego leku, który pomoże danemu pacjentowi wynosi około 70%.

Fluoksetynę przyjmuje się najczęściej w dawce 20 mg, tak więc w tym konkretnym przypadku możemy brać pod uwage, iż lek "został nietrafiony". Należałoby zrewidować diagnozę, wziąć pod uwagę ewentualne choroby współistniejące, uzależnienia. Po wykluczeniu powyższego, można planować zmianę leczenia.  

Psychiatra na Oddziale Psychiatrii w Szpitalu Bielańskim i w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty