Fluoryzacja po skalingu i piaskowaniu u dorosłego

Witam, czy fluoryzacja po skalingu i piaskowaniu u DOROSŁEGO faktycznie ma sens ? Gabinety oferują taką usługę a mój dentysta twierdzi, że to bzdura, sens ma to u dzieci - stąd akcje jakie lata temu były przeprowadzane w szkołach. Zęby dorosłego podobno nie reagują na fluor tak jak zęby dzieci. Co Pan na to ?

Głównymi wskazaniami do fluoryzacji jest:
1. Remineralizacja ognisk próchnicy początkowej.
2. Zapobieganie próchnicy wtórnej wokół wypełnień i uzupełnień protetycznych.
3. Zniesienie nadwrażliwości szyjek zębowych.
4. Zapobieganie próchnicy przy leczeniu ortodontycznym.
Warto pamiętać, że zabieg fluoryzacji przeprowadza się jedynie na zdrowych zębach, oczyszczonych z płytki i kamienia. Co więcej, lakierowanie zębów chroni przed próchnicą, ale jej nie leczy.

Jak najbardziej ma sens, szczególnie jeśli ma Pani tendencję do powstawania ubytków. Jest to zabieg, który niezależnie od wieku ma na celu wzmocnienie zębów m.in. dzięki udziale w procesie mineralizacji, która jest kluczowa dla kondycji szkliwa. Wykonuje się ją właśnie po dokładnym oczyszczeniu zębów z kamienia i osadów za pomocą skalera ultradźwiękowego i piaskarki profilaktycznej oraz po wypolerowaniu powierzchni zębów specjalnymi pastami i paskami. Fluoryzacja wieńczy taki profesjonalny zabieg higienizacji i jest istotnym elementem profilaktyki. Oczywiście w przypadku dzieci jest on również wskazany, tym bardziej, że ich zęby mają słabszą strukturę, są mniej zmineralizowane – a przez to bardziej podatne na uszkodzenia.

Pozdrawiamy,
https://stankowscy.com.pl/
https://www.facebook.com/badzbystry