Fluoxetin a historia onkologiczna

Witam, 13 lat temu chorowałam na raka piersi. Operacja,guz+węzły radioter.i chemioter. Moja mama przeszła 3 nowotwory w tym jelito grube i szpiczak.( zmarła w tym roku) Stwierdzono u mnie depresję. Doktor przepisał mi Fluoxetin. Proszę o odp czy lek jest bezpieczny z punktu widzenia onkologii i czy nie istnieje ryzyko nawrotu po jego stosowaniu. Leczenie może trwać jakiś czas i mam obawy. Pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma przeciwwskazań do stosowania tego leku w Pani sytuacji.