Zapytaj lekarza

1 , 0 3 1 , 1 7 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Fobia społeczna i lęk przed nietrzymaniem moczu

Witam Od 2 i pól roku cierpię na fobię społeczną a mianowicie obawiam się nietrzymania moczu z tym, że nie jestem chora a siedzi to tylko i wyłącznie w mojej głowie. Od stycznia leczę się u lekarza psychiatry, biorę leki i widzę efekty aczkolwiek nie potrafię w dalszym ciągu wychodzić samodzielnie na ulicę, zawsze musi być ktoś przy mnie bo inaczej wpadam w panikę. Chciałabym się dowiedzieć jak mogę uczyć się samodzielnego poruszania po ulicy? Korzystałam już z wielu terapii i bez rezultatów :(
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Powrót pacjenta oddziału psychiatrycznego do domu

Dzień dobry!

Drogą leczenia stanów lękowych, fobii itp. jest długoterminowa psychoterapia. Jej kluczem są nie tylko porady udzielane przez terapeutę, ale przede wszystkim tworząca się relacja i stworzenie bezpiecznego miejsca i zaufanej więzi, w której będzie Pani mogła analizować przyczyny i mechanizmy powstawania i utrwalania się swoich trudności. Niestety, udzielenie pomocy przekracza możliwości kontaktu internetowego.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

Witam,

Zgodnie z obowiązującymi standardami leczenia, w Pani przypadku pomocne okazałoby się dołączenie psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Osiągnięcie tak ustalonych celów powinno w niej zająć kilka miesięcy. Sesje odbywają się raz na tydzień.

0

Witam serdecznie,

Napisała Pani o korzystaniu z pomocy ze strony psychiatry. Jednakże rezultaty nie są zadowalające na tyle, by mogła Pani normalnie funkcjonować.
Podczas farmakoterapii zaleca się podjęcie również psychoterapii. Zaznaczyła Pani, iż korzystała w przeszłości z wielu terapii, które nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Niestety w psychoterapii istnieje wiele czynników, które decydują o jej powodzeniu, m.in. motywacja klienta, zaufanie do terapeuty, rodzaj relacji jaka jest pomiędzy klientem a terapeutą, nurt psychoterapeutyczny, którym pracuje specjalista i inne.
Naprawdę zachęcam do podjęcia psychoterapii. Z racji na Pani miejsce zamieszkania, zapraszam do kontaktu w celu umówienia się na wizytę. Pracuję w nurcie integracyjnym, dostosowując techniki pracy terapeutycznej do potrzeb klienta.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA

Psycholog i psychoterapeuta w trakcie certyfikacji.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy