Fobia społeczna i stres przed wystąpieniami publicznymi

Jestem studentką ,cierpię na fobię społeczną.Z roku na rok jest trochę lepiej jestem bardziej otwarta ale strasznie się denerwuję przed wystąpieniami publicznymi do tego stopnia,że inni bardzo to widzą tj.trzęsienie rąk,nóg, zbytt szybkie czytanie, mówienie głupot, mam wrażenie ,że nikt mnie nie słucha i jestem bezwartościowa:(.Co robić?

Proponuje zgłosić się do doświadczonego psychologa klinicznego/psychoterapeuty lub do psychiatry w celu rozstrzygnięcia czy spełnione są kryteria fobii społecznej. W takim przypadku warto rozważyć wdrożenie sprawdzonych metod leczenia (psychoterapia i/lub czasowa farmakoterapia). W mniej nasilonych przypadkach pomocne mogą być odpowiednie metody treningowe, na przykład z zakresu radzenia sobie ze stresem.