Fobia szkolna... najgorsze objawy

Pani Marto! Mimo Pani zaleceń, nie powiedziałam o moim problemie rodzicom. Są to ludzie bardzo dobrzy, ale nie rozumieją pewnych spraw, uważają, że jeśli mam problem psychiczny, to mogę sama sobie z nim poradzić (myślą, że to zależy ode mnie). Jest następny objaw, który przeszkadza mi najbardziej - gorsze oceny. Bardzo proszę, niech Pani poleci mi jakieś inne rozwiązanie, aniżeli zwierzyć się rodzicom. To całkiem odpada. Co mogę zrobić w tej sprawie sama? Jakie ćwiczenia wykonywać, do kogo się udać (nieodpłatnie)? Bardzo proszę o pomoc. Chcę żyć inaczej. Czekam na odpowiedź. Dagmara

KOBIETA ponad rok temu

Witaj Dagmaro!

Proponuję Ci, abyś udała się do poradni pedagogiczno-psychologicznej lub poradni zdrowia psychicznego dla dzieci (adresy znajdziesz w internecie). Opowiedz psychiatrze lub psychologowi o nasilających się objawach oraz swoich obawach, związanych z niezrozumieniem ze strony rodziców. W obu wymienionych wyżej placówkach pracują specjaliści, którzy z pewnością nie raz mieli do czynienia z podobnymi problemami jak Twój. Może wspólnie znajdziecie właściwe rozwiązanie dla tej sytuacji.

Pozdrawiam Cię serdecznie.