Fobia związana z jedzeniem, negatywne nawyki żywieniowe, utrata chęci do codziennych zajęć

Zmagam się z kilkoma problemami m.in. fobia związana z jedzeniem, negatywne nawyki żywieniowe, utrata chęci do codziennych zajęć poza swoim pokojem i do pozostawania w rzeczywistości, niemożność realizacji jakichkolwiek planów życiowych, czasem poczucie zatarcia kontaktu z rzeczywistością lub krótkie ataki prawie paniki związanej z moją fobią, jednoczesny nadmiar energii i apatia, itd. Chciałabym to zmienić, ale nie wiem czy powinnam się z tym udać do psychiatry czy do psychologa.

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza